Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


2010.12.09

A szakági szövetségek megválasztották az év legjobbjait

Gyenesei Leila harmadszor lett az első a női öttusázók között, ő korábban aquatlonban és sífutásban is kiérdemelte az év legjobbja címet.

Nem sportágat, de szakágat váltott Risztov Éva, aki medencés sikerei és visszatérése után ezúttal hosszútávúszásban bizonyult a legjobbnak.

A tavalyi elsők közül 46 sportoló védte meg címét.

Az asztaliteniszezőknél Tóth Krisztina tizenkettedik alkalommal érdemelte ki az elismerést, a cselgáncsozóknálMészáros Anett hatodszor. A férfiaknál S. Kovács Ádám(karate) és Krajcsák Márk (fallabda) nyolcadszor, Cseh László (úszás) hatodszor lett a legjobb saját sportága szakágában.

A kajak-kenusok a Kammerer Zoltán, Vajda Attila, Janics Natasa trióval olimpiai bajnok hármast sorakoztattak fel, korábban mindannyian bizonyultak már a sportági legjobbnak.

Érdekesség, hogy a legnépszerűbb csapatsportágakban több olyan válogatott játékost találunk, aki már régóta topszintet képvisel, nemcsak itthon, hanem nemzetközi mércével mérve is. A férfi kézilabdásoknál Iváncsik Gergő, a vízilabdázóknál Madaras Norbert, míg a labdarúgóknál Dzsudzsák Balázs végzett ezúttal az első helyen.

 

 A SZAKÁGI SPORTSZÖVETSÉGEK LEGJOBBJAI

Amerikaifutball

Ágota Balázs (Bp. Wolves) 1.

 

Asztalitenisz

Jakab János (Borussia Düsseldorf) 4.

Tóth Krisztina (FSV Kroppach) 12.

 

Autósport

Michelisz Norbert (gyorsasági, Zengő Motorsport Kft.) 2.

Tuzson Attila (gokart, 2005-Visual SE) 1.

Pikó Zsuzsa (rali-navigátor, ASI Rallye Club) 1.

 

Atlétika

Kiss Dániel (Ikarus BSE) 1.

Papp Krisztina (UTE) 3.

    

Baseball/Softball

Illés Imre (Szentendre Sleepwalkers) 1.

Balatoni Krisztina (H. Astros) 7.

 

Birkózás

Hatos Gábor (HVSE) 1.

Sastin Mariann (Vasas SC) 6.

 

Búvársport

Vilhelm Szilárd (Mátrai Erőmű Búvárklub, uszonyos) 3.

Székely Lilla (BÁCSVÍZ KVSC, uszonyos) 1.

Balázs Péter (Amphora Búvárklub, tájékozódási) 8.

Bognár Bernadett (DVCSH UBSE, tájékozódási) 3.

 

Cselgáncs

Ungvári Miklós (MTK-Erzsébetváros) 4.

Mészáros Anett (BHSE) 6.

 

Erőemelés

Nagypál Krisztina (Ducsai-Eötvös SE, fekvenyomás) 2.

Kovács Ferenc (Orosházi Toldi SE, fekvenyomás) 2.

Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE, erőemelés) 4.

Mikula Norbert (Ducsai-Eötvös SE, erőemelés) 1.

 

Evezés

Galambos Péter (Vác Városi Evezős Club) 1.

Szabó Katalin (Vác Városi Evezős Club) 2.

 

Fallabda

Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia-Griff SE) 8.

Szombati Edina (Rózsadombi Squash Egyesület) 4.

 

Golf

Kővári Dániel (Old Lake Golf and Country Club) 1.

Szurovszky Zsófia (Pannónia Golf and Country Club) 2.

     

Gyeplabda

Ficzere Zsombor (Rosco SE) 1.

Suszter Zsófia (ARES Hockey Club) 1.

 

Hosszútávúszás

Gercsák Balázs (A Jövő SC-Veolia) 4.

Risztov Éva (Debreceni Sportszolgáltató Kft.) 1.

 

Íjászat

Buzás Károly Zoltán (Ráckevei Íjász SE) 1.

Bognár Fanni (Delta Íjász Egyesület) 1.

 

Jégkorong

Ladányi Balázs (SAPA Fehérvár AV19) 3.

Medgyes Dorottya (UTE-Marilyn) 1.

Kiss Ákos (inLine, Győri ETO HC) 1.

 

Kajak-kenu

Kammerer Zoltán (kajak, Győri Graboplast VSE) 3.

Vajda Attila (kenu, Démász-Szeged) 4.

Janics Natasa (kajak, Démász-Szeged) 4.    

 

Karate

Horváth Éva (MTK) 1.

S. Kovács Ádám (MTK) 8.

 

Kerékpár

Szoboszlai Patrik (BMX,Lőrinc 2000 SE Budapest) 1.

Kusztor Péter (országúti, Atlas Personal) 2.

Fáy Krisztina (országúti és pálya, Contact SE) 1.

Szalontai Sándor (pálya, BVSC) 1.

Burucki Szilárd (terep, Magellán-Kőbánya TC) 2.

 

Kézilabda

Iváncsik Gergő (MKB Veszprém) 1.

Pálinger Katalin (Győri Audi ETO KC) 3.    

    

Kick-box

Jároszkievicz Krisztián  (Király Team) 1.

Hanicz Nelly (Békéscsabai Lakótelepi SE) 1.

 

Korcsolya

Darázs Péter (rövidpályás gyorskorcsolya, Jászberényi SE) 1.

Heidum Bernadett (rövidpályás gyorskorcsolya, Sportország SC) 2.

 

Kosárlabda

Horváth Ákos (Szolnoki Olaj) 1.

Fegyverneky Zsófia (Pécs 2010) 1.

 

Labdarúgás

Dzsudzsák Balázs (PSV Eindhoven) 1.

Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg) 3.

Gyurcsányi Zsolt (futsal, Rába ETO Futsal Club) 3.

Dombai-Nagy Anett (futsal, Vesta Persecutor és 3S) 1.

Fekete Viktor (strand, Goldwin Plusz Lőrinci) 2.

 

Lovassport

Lázár Zoltán (fogathajtás, Lázár Lovaspark) 5.

 

Motorsport

Solymosi György (enduro, Tokodi Motorsport Egyesület) 1.

 

Műugrás

Hajnal András (Szolnoki HSE) 5.

Barta Nóra (BVSC-Zugló) 9.

 

Ökölvívás

Bacskai Balázs (Vasas Süllős SE) 1.

Kovács Mária (Pécsi VSK) 6.

 

Öttusa

Marosi Ádám (Bp. Honvéd SE) 2.

Gyenesei Leila (Alba Volán SC/Kaposvári Építők) 3.

 

Rögbi

Garin Gabriel (XV, SZVISE Battai Bulldogok) 1.

Bán Gergő (7's, SZVISE Battai Bulldogok) 1.

Gyolcsos Mária (Fehérvár RC) 2.

 

Röplabda

Tóth II Gábor (Kalo-Méh Kecskemét) 1.

Sándor Renáta (BSE) 1.

    

Sakk

Almási Zoltán (Honvéd-Balázs Diák) 6.

Polgár Judit (Aquaprofit NTSK) 15.    

 

Bene Márton (férfi alpesi sí, Fullsport SE) 3.

Berecz Anna (női alpesi sí, Fullsport SE) 5.

Tagscherer Zoltán (sífutás, Vasas SC) 13.

Viczián Vera (sífutás, Vasas SC) 3.

Tagscherer Imre (sílövészet, Vasas SC) 10.

Pungor István (síugrás, Kőszegi SE) 1.

 

Sportlövészet

Sidi Péter (Komárom-Olimpia SE) 7.

Csonka Zsófia (Pécsi VLK) 2.

 

Súlyemelés

Baranyai János (Nyíregyházi VSE) 2.

Magát Krisztina (BKV Előre SC) 3.

 

Szektorlabda

ifj. Farkas Gábor (szektorlabda szakág, Tiszavasvári SE) 1.

Horváth Imre (12 érintéses szakág, MTK) 3.

 

Szinkronúszás

Kiss Szofi (H2O) 2., Czékus Eszter (Alfa SC) 1.

 

Szörf

Nikl András (Magyar Szörf Akadémia) 1.

Detre Dia (Kenese Marina Port/BYC) 6.

        

Szumó

Líbor Dezső (Szolnoki MÁV SE) 4.

Makai Erika (Szolnoki MÁV SE) 2.

 

Tájfutás

Lenkei Zsolt (Tipo TKE) 1.

Gyurkó Fanni (OSC) 1.

    

Teke

Nemes Attila (Zalaegerszegi TK) 1.

Drajkó Gabriella (BKV Előre SC) 3.    

 

Tekvondó

Tóth Balázs (Tájfun SE) 10.

Kotsis Edina (Budapesti Honvéd SE) 5.

 

Tenisz

Balázs Attila (Kiskastély SE) 3.

Szávay Ágnes (MTK) 3.

 

Tollaslabda

Tóth Henrik (Multi Alarm SE) 5.

Varga Orsolya (Hajdú Gabona Debreceni TC) 2.

 

Torna

Berki Krisztián (torna, UTE) 6.

Tóth Renáta (torna, FTC) 1.

Vass Dóra (rg, Garantiqa Óbuda-Kalász) 5.

Meleg Dóra, Xue Andrea, Vincze Borbála (akrobatika, FTC) 1.

Juhász Zsolt (gumiasztal, UTE) 1.

Demeter Enikő (gumiasztal, UTE) 1.

Roik Zsolt (aerobik, Budaörsi DSE) 2.

Lendvay Dóra (aerobik, Budaörsi DSE) 2.

    

Triatlon

Rendes Csaba (TVK Mali Triatlon Klub-Tiszaújváros) 1.

Kovács Zsófia (Gyöngyösi Triatlon Klub) 1.

 

Úszás

Cseh László (Kőbánya SC) 6.

Hosszú Katinka (Bajai SVSC) 2.

    

Versenytánc

Silvestri Andrea, Váradi Martina (latin-amerikai táncok, Valcer TS, Debrecen) 4.

László Csaba, Mikes Anna (standard táncok és tíztánc, Szilver TSE, Szentes) 5.

    

Vitorlázás

Berecz Zsombor (Velencei-tavi Vízisportiskola SC) 2.

Péch Fanni (Winddance Sailing Team) 1.

    

Vívás

Boczkó Gábor (BHSE) 3.

Szász Emese (Vasas SC) 1.

    

Vízilabda

Madaras Norbert (Pro Recco) 1.

Takács Orsolya (Hungerit-MetalCom-Szentesi VK) 1.

A sportolók neve mögött azt tüntettük fel, hányadik alkalommal választották meg őket

az év legjobbjának! 

 

Hozzászólások

Hozzászólás megtekintése

Hozzászólások megtekintése

Szomorú hír

Bridzs, 2010.12.25 19:40

Elhunyt Kimi Raikkönen édesapja, Matti Raikkönen.

Szavazz te is!

Bridzs, 2010.12.21 10:15

Minden idők legemlékezetesebb magyar focikommentárjaira
http://www.pepsifoci.hu/napi/node/81501
1.Szaniszló
2.Léderer
3.Knézy

Ki lesz az Év sportolója? Kedden kiderül

Bridzs, 2010.12.20 18:37

férfi
Dzsudzsák Balázs
Kosiba Dániel


Hosszú Katinka
Janics Natasa

csapat
4x200 m magyar női gyorsváltó
Férfi asztaliteniszező-válogatott

Edző
Pass Ferenc
Herczeg András

Szövetségi kapitány
Harczi Zsolt
Egervári Sándor

Hír

Bridzs, 2010.12.20 18:32

http://sonline.hu/somogy/sport/oriasi-bravur-a-kaposvari-rakoczi-legyozte-a-romat-349415

off hír

Bridzs, 2010.12.13 19:51

Brutális!
http://www.youtube.com/watch?v=IxuxNLf87_Y&feature=player_embedded

kieg.

Bridzs, 2010.12.09 20:09

http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/vidi-573-fradi-577-rakoczi-617-2055827/